Teoman Taş

Derneğimiz

İstanbul Samsunsporlular Derneği

İSTANBUL SAMSUNSPORLULAR DERNEĞİ MANİFESTOSU

Ülkemizin en büyük şehri olmakla birlikte, sporun da en önemli merkezi durumundaki İstanbul’da yaşayan çok sayıda Samsunsporlu mevcuttur. Ancak maalesef gurbetteki bu Samsunsporlu kitlenin, birbiriyle irtibatı bulunmamakta ve İstanbul’da Samsunspor’umuzu temsil eden, ona ait olan somut bir kurum görünmemektedir.

Halbuki İstanbul’daki Samsunsporlular olarak bizler, Samsunspor’u gurbetten takip eden önemli bir kitleyiz. Birbirinden habersiz olan bu nitelikli gücü, bir araya getirip, Samsunsporluluk ruhuna uygun etkinlikler düzenlemek, Samsunsporluluk bilincini öncelikle kendi aile efradımız ve çevremizde, beraberinde İstanbul ve hinterlandında da yaşatıp, güçlendirmek amacı taşımaktayız.

Samsunsporluluğu İstanbul merkezli olarak ülke genelinde başarılı ve kaliteli bir şekilde temsil etmek bizim temel hedefimizdir.

Evet, bizim şehrimizin bir takımı vardır ve o Samsunspor’dur. Biz ise “her yerde Samsunsporlu” olanlarız.

Derneğimiz klasik bir hemşeri derneği değildir. Bu anlamda bizim önceliğimiz Samsunsporluluktur. Yapacağımız bütün çalışmalarda ana unsur olarak Atatürk armalı, kırmızı beyazlı Samsunspor’umuzu ön planda tutacağız.

Dernek üyeliğimiz tüzükteki şartları taşımak ve İstanbul merkezli olmak kaydıyla, Samsun dışında yaşayan tüm renktaşlarımıza açıktır.

Bizler yeni peyda olan değil, ömrünce bu sevdanın peşinde koşan, Samsunspor’un dününde yer alan, onun için yaşayan, çalışan, üreten, Samsunsporluluğu hayatın her aşamasında hisseden, politik düşüncelerimiz ve dünya görüşümüzün önünde tutan insanlarız.

Kırmızı, beyaz, kara sevdalıyız.

Samsunspor’u mesafe olarak uzaktan ama duygu olarak derinden seven taraftarları olarak, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da hem tribünlerde yer almaya, hem proje üretmeye devam edeceğiz.

Henüz 18 yaşında, İstanbul’a üniversite okumak için gelen rahmetli Av. M. Teoman Taş’ın yaktığı o ateşi hiç söndürmeyeceğimizi ifade ederken, onun sözleriyle bitiriyoruz:

“Başka diye soranlara inat, sadece Samsunsporluyuz!”