Teoman Taş

Haber

İstanbul Samsunsporlular Derneği

TFF'den Samsunspor'a İki Centilmenlik Ödülü Birden

Türkiye Futbol Federasyonu Ağustos - Eylül 2023 DönemiTFF Fair Play Ödüllerinin sahiplerini açıkladı. Kurul üyelerinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda Samsunspor En Centilmen Takım ve En Centilmen Taraftar kategorilerinde ödüle layık görüldü. Ödül verilme gerekçeleri ise şöyle açıklandı:

En Centilmen Takım: Samsunspor

Gerekçe: 3 Eylül 2023 tarihinde Trendyol Süper Lig 4. haftasında oynanan Samsunspor-İstanbulspor A.Ş. maçındaki duyarlı davranışları nedeniyle Samsunspor takımı ödüle layık görüldü. Samsunspor yönetimi, Yeni 19 Mayıs Stadyumu'ndaki tüm maçların seremonisine Akademi ve Spor Okulu öğrencileri ile çıkma kararını bu maçta uygulamaya başladı. Seremoni sırasında İstiklal Marşı okunurken, yağmur iyice şiddetini artırdı. Samsunsporlu futbolcular minik meslektaşlarının ıslanmaması için formalarını siper etti. Kaleci Okan Kocuk ve Kaptan Fofana'ya diğer oyuncular da katıldı. Maç, yoğun yağış nedeniyle 13. dakikada ileri bir tarihe ertelendi. Bu örnek davranış nedeni ile Samsunspor takımı, oy birliği ile ödüle layık bulunmuştur.


En Centilmen Taraftar: Samsunspor Taraftarı

Gerekçe: Lig sonuncusu olmalarına ve 7. haftada konuk ettikleri Gaziantep FK A.Ş. maçını 2-1 kaybetmelerine rağmen rakip takımı maç sonunda alkışlayarak uğurlayan Samsunspor taraftarı, Fair Play'e yakışır bir davranış sergiledi. TFF Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu, rakip takım teknik direktörü Marius Sumudica'nın da "kariyerimin en önemli anlarından biriydi" şeklinde övdüğü bu davranış oy birliği ile ödüle layık buldu.

25 Ekim 2023
574