Teoman Taş

Duyuru

İstanbul Samsunsporlular Derneği

TFF Başkan Adayımız İsmail Uyanık'tır

 

Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve onun tüm kurulları, tarihin belki de en kötü yönetimini sergilemekte ve Türk futbolunda güvenilmezliğin ve beceriksizliğin odağı olmaktadırlar. Bu doğrultuda aralarında Samsunspor'umuzun da olduğu pek çok kulüp Olağanüstü Seçimli Kongre çağrısı yapmış; bunun ivedilikle ve özerk yapıya uygun şekilde, çok adaylı olarak gerçekleştirilmesini istemiştir. 

Özerk yapıya uygun, çok adaylı bir seçim tek makul yol olarak görülmekle birlikte, İstanbul Samsunsporlular Derneği olarak bizim TFF Başkan adayımız eski başkanlarımızdan Sn. İsmail Uyanık'tır. Anadolu'nun efsane kulüp başkanlarından birisi olarak 1992-2005 yılları arasında Türk futbolunun idarecilik kısmında boy göstermiş olan Sn. Uyanık, liyakat özellikleri, spor insanlığı tecrübesi, yönetim kabiliyeti, temsil yeteneği ve adaletli olma maharetiyle ülkemiz futbolunun içinde bulunduğu süreçte her kesimin desteğini alabilecek bir karakterdir. Kendisinin bu konudaki teveccühünü bilmemekle birlikte, bizim, Türk futbolu adına işaret edebileceğimiz en doğru isim Sn. İsmail Uyanık'tır. 

Türk futbolunda huzur ve başarı ortamının gelmesini isteyen, başta Samsunspor'umuz olmak üzere,  tüm kulüplerimizin İsmail Uyanık'ın başkanlığı fikrini değerlendirmeleri gerektiğine inanıyoruz.

İstanbul Samsunsporlular Derneği Yönetim Kurulu

18 Nisan 2024
335